Izložba “Prvi svjetski rat u dokumentima i fotografijama Arhiva Tuzlanskog kantona” otvorena je 22.12. u 17 sati, u Eminagića konaku. Organizatori izložbe su Arhiv TK, Društvo arhivskih zaposlenika TK i JU DSCN0004 MediumMuzej Tešanj. Izložba prikazuje Prvi svjetski rat u Bosni i Hercegovini sa više aspekata, počevši od Sarajevskog atentata koji je bio povod, mobilizacije i rekvizicije, bosanskohercegovačkih jedinica u Prvom svjetskom ratu, ljudskih stradanja i materijalnih razaranja, vjerskog života itd. Na otvaranju su se, pored direktora Muzeja Tešanj obratili koautori izložbe direktor JU Arhiva Tuzlanskog kantona Omer Zulić i Hatidža Fetahagić, te pomoćnik Općinskog načelnika Azra Muslija. Izložba je dio manifestacije Dani grada Tešnja i otvorena je za posjetioce do 15 januara naredne godine.