11202433 10206470076722933 764432912195950779 nIako je kalendarski već odavno nastupila jesen, sa kojom se i broj posjetilaca kulturno-historijskim i turističkim znamenitostima značajno smanjuje, lijepo vrijeme mnoge naše sugrađane,ali i goste mami da još uvijek intenzivno posjećuju depandanse JU Muzej Tešanj, Stari grad i Eminagića konak. Samo u prvoj polovini novembra  naše objekte posjetilo je preko 500 gostiju.  Muzej su nedavno,između ostalih, posjetili: gosti  5. Stručno – naučnog  skupa sa međunarodnim učešćem "Pulmološki dani-Tešanj2015", predstavnici fabrike „Pobjeda“ Tešanj sa svojim poslovnim partnerima, Omladinski ženski košarkaški klub iz Konjica, polaznici mektebske nastave iz Konjica, učenici OŠ „Džemal Bijedić“ iz Miljanovaca-Piljužića,gosti iz Turske  te mnogi naši sugrađani i gosti koji su došli individualno da uživaju u ljepotama našega  grada i ,naročito, muzejskih objekata i zbirki.

Naročito zadovoljstvo su nam priuštili naši najmlađi sugrađani iz Privatne predškolske ustanove „Vesela družina“ Tešanj, koji su nas izuzetno pozitivno iznenadili svojom posjetom i interesom koji su iskazali za naše eksponate, ali i znanjem o mnogim,za njih,veoma starim i nesvakidašnjim predmetima. Bila nam je velika čast i zadovoljstvo ugostiti ih i družiti se sa njima.

Nadamo se da će lijepo vrijeme potrajati, a sa njime i, iz godine u godinu, sve veći broj dolazaka u prostore JU Muzej Tešanj.