U srijedu (2. Avgusta 2017.) u Eminagića konaku je otvorena izložba simboličnog naziva „Znakovi“. Autor izložbe je Mehmed Džananović, profesor likovne umjetnosti.

Izložbu čini 20-ak kaligrafskih djela te motivi oslikanih džamija i vjerskih objekata, čime se autor već duži niz godina uspješno bavi.

O ozložbi i njenim porukama govorio je prof. dr. Nezir Krčalo, profesor estetike i dekan Fakulteta za upravu iz Sarajeva, a prisutnima su se obartili i Ernad Prnjavorac, direktor Muzeja Tešanj i Mehmed Džanananović, autor izložbe.

Autor izložbe se zahvalio Muzeju na podršci u pripremi ovog događaja, a zahvalonost je upućena i Općini Tešanj koja je izložbu uvrstila u manifestaciju „Ljeto u Tešnju“ i koja je finansijski pokrovitelj iste.

Izložba „Znakovi“ ostaje postavljena u Eminagića konaku naredna dva mjeseca.