JU Muzej Tešanj je 30.aprila 2012.godine, u zgradi boračkih udruženja-Tepe, u prisustvu 63 posjetilaca, svečano otvorila stalnu tematsku izložbu pod naslovom „Spomen soba 1992-1995, Zaborav je neprijatelj“. Izložba je priređena u okviru općinske manifestacije „Tešanjsko proljeće“ i općinskog praznika „Dan otpora fašizmu“.

U hronologijskom slijedu, tekstualnim i fotografskim prikazom, uz izložene predmete, nastojalo se na ilustrativan način predstaviti život na prostorima tešanjske općine u ratno vrijeme, počev od vojnog, privrednog, i zdravstvenog segmenta, pa do obrazovanja i kulture. Iako koncepcijski zaokružena, izložba će zbog niza početnih ograničavajućih faktora (vremena, prostora i dostupne arhivske građe) daljim istraživačkim radom, doživljavati izmjene i dopune, sve u cilju što vjerodostojnijeg prikaza naše bliske lokalne povijesti. Autori izložbe su Jasmin Mandžukić, direktor Muzeja i Mensura Saltagić, kustos historičar.