1Protekle sedmice održan je Međunarodni sajam privrede, poljoprivrede, prehrane i turizma “Dani trešnje 2015.”, u organizaciji turističke zajednice Mostar Sjever. 

Ovogodišnji sajam, pod motom “Domaće je najbolje”, okupio je preko 100 izlagača, a partner događaja  je bila Republika Mađarska, uz promociju svoje najpoznatije termalne banje iz grada Harkany. Osim Mađarskih na sajmu su se, uz domaće,predstavili i izlagači iz Srbije,Crne Gore,Hrvatske i Makedonije. Sajam je otvorio federalni premijer Fadil Novalić.

U mnoštvu zanimljivih i raznolikih sadržaja općinu Tešanj na „Danima trešnje 2015“ predstavili su UG „Sehara“ i JU Muzej Tešanj. Na paviljonu koji je postavom i vizuelnim efektima privukao veliku pažnju posjetilaca, predstavljen je dio tradicije i kulturno-historijske baštine tešanjskog kraja,a u svrhu turističke promocije naše općine. Naročitu pažnju  privukle su rezbarije u drvetu te bosanske frule majstora Safeta Salkanovića iz Medakova.

 Osim pažnje koju je privukao naš paviljon, općina Tešanj je u još jednom segmentu bila u centru pažnje. U naš grad je, upravo sa sajma, stiglo još jedno značajno priznanje. Načelnik općine, mr.sci. Suad Huskić je,po kriterijima organizatora sajma, proglašen „Načelnikom godine 2015“, za postignute rezultate u razvoju lokalne zajednice.

 

 

Follow Us

Share This

Radno vrijeme i cijene ulaznica za posjetu Muzeju Tešanj

Radno vrijeme sjedišta Muzeja Tešanj 
(svakim radnim danom od 07:30 do 15:30)

 DEPANDANSI

 -Stari grad Tešanj radno vrijeme u ljetnom periodu/sezoni(april-oktobar)
(svakim danom od 08:00 do 20:00) 
Cijene ulaznica: 
do 30 osoba po 2 KM
grupa preko 30 osoba po 1 KM

 -Eminagića konak radno vrijeme u ljetnom periodu/sezoni(april-oktobar)
(od ponedjeljka do petka od 09 do 17)
(vikendom po pozivu na brojeve 061 538 204 i 061 692 889)
Cijene ulaznica: 
do 30 osoba po 2 KM
grupa preko 30 osoba po 1 KM

 Depandansi u zimskom periodu
Po pozivu (na brojeve 061 538 204 i 061 692 889) svakim danom u periodu od 10:00 do 18:00