Upozorenje

JFolder: :files: Putanja nije direktorij. Putanja: /home/muzejtesanj/public_html/images/znakovi

Obavijest

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/znakovi

U srijedu (2. Avgusta 2017.) u Eminagića konaku je otvorena izložba simboličnog naziva „Znakovi“. Autor izložbe je Mehmed Džananović, profesor likovne umjetnosti.

Izložbu čini 20-ak kaligrafskih djela te motivi oslikanih džamija i vjerskih objekata, čime se autor već duži niz godina uspješno bavi.

O ozložbi i njenim porukama govorio je prof. dr. Nezir Krčalo, profesor estetike i dekan Fakulteta za upravu iz Sarajeva, a prisutnima su se obartili i Ernad Prnjavorac, direktor Muzeja Tešanj i Mehmed Džanananović, autor izložbe.

Autor izložbe se zahvalio Muzeju na podršci u pripremi ovog događaja, a zahvalonost je upućena i Općini Tešanj koja je izložbu uvrstila u manifestaciju „Ljeto u Tešnju“ i koja je finansijski pokrovitelj iste.

Izložba „Znakovi“ ostaje postavljena u Eminagića konaku naredna dva mjeseca.

{gallery}znakovi{/gallery}