Tokom održavanja 4.Međunarodnog ramazanskog festivala, kojeg tradicionalno organizuje općina Kečioren (Ankara, Turska), 11.08.2012. godine upriličeno je Veče Bosne i Hercegovine. Na ovom događaju Bosnu i Hercegovinu  je predstavila Općina Tešanj, koja je u saradnji sa Muzejom Tešanj, ispred kojeg je bila kustos Mensura Saltagić, upriličila postavku Bosanske kuće, potom izložbu Srebrenica Inferno , dok su se u okviru muzičkog dijela programa predstavili Omladinski ansambl iz Tešnja sa sazlijom Dedom Hadžedhemovićem i hor Elči-Ibrahim pašine Medrese iz Travnika. Vođa delegacije iz BiH, Doc.dr.Ismar Alagić, Savjetnik općinskog načelnika za pristup EU-fondovima je otvorio Bosansko veče zajedno sa g.Mustafa Ak, gradonačelnikom općine Kečioren i Nj.E. g. Dragoljub Ljepoja, Ambasadorom BiH u Republici Turskoj. Otvaranju Bosanske večeri je prisustvovao g. Efkan Ala, Podsekretar ureda premijera Republike Turske i specijalni izaslanik Premijera Republike Turske g. Recep Tayyip Erdogan-a, što je cjelokupnom događaju dodijelilo posebnu važnost i privuklo veliku medijsku pozornost u Republici Turskoj.Predstavnici općine Tešanj su dobili najviše ocjene za njihov nastup na 4.Međunarodnom ramazanskom festivalu, gdje su se samo tokom ovogodišnjeg Ramazanskog festivala predstavili učesnici iz 30 različitih država.